Zacznij tu


Źródło: https://pixabay.com/en/family-hand-outdoors-ireland-1636615/


Drodzy Czytelnicy, cieszymy się, że trafiliście na naszego bloga i zapraszamy Was do przyrodniczej przygody.

Rok temu, nasza trzyletnia wówczas córka, często powtarzała pytanie „Dlaczego ślimak nie ma butów?”. Chciała też wiedzieć: kto zbudował chmury, po co słoń ma trąbę i co się dzieje z biedronkami w zimie. Jako rodzice staraliśmy się odpowiedzieć i nie utonąć w morzu pytań...

Na blogu piszemy o naszych rozmowach z dziećmi o przyrodzie, a także o zabawach, książkach i grach, które wykorzystujemy w edukacji przyrodniczej. W każdym tekście umieszczamy propozycje pytań i odpowiedzi oraz tekstów lub materiałów edukacyjnych, które pozwolą całej rodzinie lepiej poznać dany temat. Nasze propozycje można sprawdzić w ramach zabawy w domu, edukacji domowej oraz zajęć w przedszkolu lub w szkole (nauczanie zintegrowane, klasy 1-3). Przy każdym temacie umieszczamy odniesienie do odpowiedniej podstawy programowej.

Bloga zaczęliśmy pisać w Międzynarodowy Dzień Drzewa tj. 10 października br. Jeśli spodobają Wam się nasze pomysły, będzie nam bardzo miło, jeśli pozostawicie komentarz lub napiszecie do nas.

Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku, na której umieszczamy dodatkowe materiały i inspiracje, które nie są publikowane na blogu.

Pozdrawiamy
Beata z córkami - Helenką i Gabrysią


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz