czwartek, 29 grudnia 2016

Zabawy figuroweNiedawno na zajęciach w przedszkolu nasza córka  poznała różne figury geometryczne. Przy tej okazji bawiłyśmy się figurami  i szukałyśmy okrągłych kształtów w przyrodzie. Oto nasze propozycje zabaw pod hasłem "Figuraki z naszej paki", które zrealizowałyśmy w ramach projektu blogowego pt. Matematyka jest piękna.


Zabawa 1 - Poznajemy figury

W pakiecie edukacyjnym dla przedszkolaków pt."Przygoda z uśmiechem" otrzymałyśmy wykonaną z pianki układankę z figurami. Córka dopasowywała figury i nazywała je po polsku i po angielsku, nauczyła się także angielskich słów: mały, duży, mniejszy i większy.


Zabawa 2 - Figurowa układanka

Z figur geometrycznych układałyśmy różne kształty np. ptaka i rakietę.Zabawa 3 - Szukamy figur

W domu wyszukałyśmy przedmioty, które mają kształty figur geometrycznych. Następnie odrysowałyśmy na kartce odnalezione kształty. Na bazie kształtów powstały różne rysunki np. trójkątny pingwin, prostokątny pan koperta i kwadratowa żyrafa z warkoczem.Zabawa 4 - Mieszkania dla koników

Z kolorowych patyczków córka ułożyła zagrody dla koników w różnych kształtach  m.in. rombu, sześciokąta i siedmiokąta.Zabawa 5 -  Przyroda na okrągło

Okrągłe kształty odnalazłyśmy u biedronki, motyla - rusałki pawik, w środku słonecznika, na niebie, w wodzie, w pniu drzewa oraz w owocach. 

Przyroda na okrągło
Zdjęcia w kolażu: https://pixabay.com/ Creative Commons CC0.


Wpis powstał w ramach 2 edycji projektu blogowego pt. Matematyka jest piękna.


5 komentarzy:

 1. Bardzo fajny pomysł! Uwielbiamy takie rozwijające zabawy chyba już wiem co powycinam z brokatowych piankowych arkuszy które kiedyś kupiłam na przecenie, ale nie wiedziałam co z nimi zrobić :):) pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje dzieciństwo od razu mi się przypomina. Widzę, że we wszystkich dziedzinach jest powrót do korzeni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) W dzieciństwie układałam figury z patyków, wiosną spróbujemy!

   Usuń
 3. Bardzo fajne zabawy. Podobnie bawimy się z naszym Galgankiem. Powoli interesuje sie figurami geometrycznymi, a i widać, że w przedszkolu robią coś w tym temacie.

  OdpowiedzUsuń